טיפים לדייט המושלם
איך תהפכי את הדייט שלך לחוויה נעימה ומוצלחת?
מה את מחפשת?
חשבי על בן הזוג האידיאלי אותו את רוצה לזמן לחייך. חשבי על 5 תכונות מהותיות שחייבות להתקיים בו. לא מדובר על  קריטריונים חיצוניים כמו גובה, מוצא, השכלה וכסף. חשבי לעומק איך את רוצה להרגיש בזוגיות ואילו תכונות חייבות להתקיים בו בכדי שתהי מאושרת. האם חשוב לך שהוא יהיה משפחתי? רגיש? בעל יכולת נתינה? קשוב? בעל חוש הומור? שמרי את הרשימה. בדייט עצמו את תבדקי האם התכונות קיימות בו והאם יש מבחינתך סיכוי ופוטנציאל לקשר אתו.
סינון
כדי להימנע ממצב של עשרות דייטים מעייפים ומתישים עם גברים לא מתאימים, חשוב לערוך סינון שמיעתי לפני הדייט. חשוב לשוחח בטלפון ולא לקבוע דייט רק על סמך שיחת ווטסאפ. בשיחה את יכולה לשמוע את קולו, את טון הדיבור שלו, המבטא, יכולת התנסחות. את יכולה לחוש את האנרגיה שלו ולבדוק עם עצמך האם האנרגיה שלו מתאימה לך. וכך למנוע הפתעות לא נעימות בדייט עצמו. בדקי איך הוא נשמע לך? האם נעים לך לשוחח איתו? האם הוא נותן לך לדבר ומתעניין בך או שהוא מדבר רק על עצמו? האם נשמע בקולו שהוא מחייך? האם הוא סבלני או מאבד סבלנות במהירות? רק אם את מרגישה שהוא עבר את שלב הסינון הטלפוני תקבעי איתו דייט.

להירגע לפני הדייט
חשוב לבוא רגועה ונינוחה לדייט. אמרי לעצמך שלא מדובר במפגש חורץ גורלות או במשימה כבדה. במקום לחשוב על האכזבה שיכולה להיות נלווית לדייט. ולהעסיק את עצמך בשאלה האם הוא ירצה אותך או לא, אמרי לעצמך משפטים מרגיעים ואופטימיים - "אני יוצאת הערב כדי ליהנות. דייט= כייף, הרפתקה, הזדמנות. ואם לא יצא מזה- לא נורא, לפחות יצאתי הערב ולא נשארתי בבית עם פיג'מה". למדי לצחוק על זה- "מקסימום, אם הוא "יצור", יהיה לי מה לספר ולצחוק עם החברות".

לבוא לדייט באנרגיה טובה
חשוב שתבואי לדייט באנרגיה טובה. אם אין לך מצב רוח ואת מרגישה כבויה, רצוי לשפר את הרגשתך או לדחות את הדייט ליום אחר. אנרגיה גבוהה וחיובית מקרינה לסביבה, תהפוך את הדייט שלך למהנה ותשפיע על האנרגיה של בן זוגך לדייט. תוכלי לשפר את האנרגיה שלך בכך שתאזיני לפני הדייט למוסיקה מקפיצה שמעלה את מצב הרוח, כנסי ליו טיוב וחפשי קטעי סטנד אפ שגורמים לך לצחוק, רקדי או צאי לריצה. בחרי דבר אחד שיכול לשפר את מצב רוחך והווייתך. התמקדי בדברים שמשמחים אותך כדי לשמור על רמת אנרגיה גבוהה וחיובית. התרחקי מאנשים שליליים וממצבים זוללי אנרגיה.
  
מיקוד עצמי
התמקדי בעצמך בלבד. את יוצאת לדייט בכדי ליהנות ולהעביר ערב בכייף. את לא אמורה לרצות את בן זוגך לדייט או לעשות משהו שלא מקובל עלייך למענו. בדקי האם הוא מתאמץ למענך ובא לקראתך. אם אתם מתגוררים רחוק, את לא אמורה לנסוע אליו. בדקי האם הוא מוכן לטרוח ולהגיע עד אלייך? גם מפגש באמצע הדרך זה בסדר. בדקי האם מקום המפגש מקובל עלייך. אל תתפתי להיפגש בביתו או בביתך. אמרי לעצמך שאת יוצאת הערב בשבילך. המטרה שלך- להעביר את הערב בכייף.
 
 
 

 

דייט זה לא ראיון עבודה
 • חשוב בהתחלה ליצור "סמול טוק", להתעניין בצד השני- איך הגיע, האם היו פקקים בדרך, משהו מעניין שאת ראית בדרך, משהו מצחיק שקרה וכו'. בכדי לשבור את הקרח וליצור אווירה טובה של פתיחות, ידידות וכייף.
 • לא "לירות" עליו עשרות שאלות תוך חמש דקות. כדי לא להפוך את הדייט ממפגש כייפי לראיון עבודה. שאלות כמו- "במה אתה עובד? כמה זמן אתה עובד שם? אתה גר לבד? איפה למדת? איפה גדלת? למה נפרדת מהאקסית שלך?" התחילי  בשאלה כללית- "מה אתה יכול לספר על עצמך?" וכמובן לא לשכוח לחייך! תני לו לספר באופן הדרגתי ולחשוף פרטים על עצמו בכדי שירגיש נוח ולא מותקף. כשאנשים מרגישים תחת התקפה הם לרוב מתגוננים, יורים בחזרה או בורחים.. וזה דבר שעלול להכשיל את הצלחת הדייט.

תהי חיובית
 • לא לדבר על דברים שליליים בדייט, לא על אקסים, לא על אכזבות, ולא על תסכול בעבודה או חוסר שביעות רצון מהחיים. דברי על דברים חיוביים ואל תשמיצי אנשים אחרים.
 • לחייך ולצחוק בדייט, ליצור אווירה טובה. שמחה וצחוק זה מדבק. לכן חשוב לשמור על אנרגיה טובה, שמחה והומור. דברי איתו על חוויות טובות שעברת, טיול מעניין שהיית בו וכל נושא שמשמח אותך.  שמירה על אנרגיה חיובית תשפיע לטובה על האנרגיה של בן זוגך לדייט, ותהפוך את הדייט לחוויה נעימה. אנשים אוהבים להרגיש טוב ואוהבים להימצא בחברת אנשים שעושים להם טוב. וכך את מגדילה את הסיכוי שהוא יתעניין בך וירצה לפגוש אותך שוב. 
 • בדקי מה חיובי בבן זוגך לדייט? במקום למתוח עליו ביקורת בלבך ולחפש מה שלילי בו, מצאי 3-4 דברים חיוביים.
 
מיקוד עצמי
 • שאלי את עצמך "האם אני נהנית בדייט? איך הוא נותן לי להרגיש עם עצמי? האם בא לי לפגוש אותו שוב?" אל תתמקדי בו, אלא בעצמך ובתחושה שלך בדייט. במקום  להתמקד בו ולשאול את עצמך "האם טוב לו? האם הוא נהנה איתי או לא? מה הוא חושב עלי? האם הוא ירצה אותי או לא? האם הצלחתי להרשים אותו?" המיקוד הוא בך. אמרי לעצמך שאת תחליטי אם לבחור בו ואם את רוצה לפגוש אותו שוב. הבחירה שלך ולא שלו.
 • ספרי על עצמך רק מה שנוח לך לספר בשלב הזה. את לא אמורה לשים את כל הקלפים על השולחן. חשוב לשמור קצת על מיסתורין כדי לעורר אצלו סקרנות ועניין.
 • לא להיתקע בנושאים שמביכים אותך- אם למשל מביך אותך ששואלים על האקסים שלך, או "למה בחורה יפה כמוך ללא זוגיות?" אמרי משפט קצר על עצמך (רצוי שתכיני מראש משפט שתוכלי לשלוף במהירות מבלי להיות מובכת) ואז כווני את הזרקור אליו (בחיוך כמובן!)- "ולמה אתה המון זמן ללא זוגיות?" ומיד לאחר מכן החליפי נושא וקדמי את השיחה למקום חיובי יותר.
 • בדקי האם קיימות בו 5 התכונות המהותיות שאת מחפש בבן זוג? בצעי בדיקות במהלך הדייט. אם חשוב לך שבן זוגך יהיה משפחתי. בדקי האם הוא מבקר את הוריו, מתי הוא היה אצלם בארוחת שישי לאחרונה? אם חשוב לך שבן זוגך יהיה קשוב אלייך, בדקי האם הוא נותן לך לדבר או שהוא מדבר רק על עצמו? האם הוא מקשיב לך כשאת מדברת, האם הוא ממוקד בך במהלך השיחה או שהוא עסוק בנייד ומביט לצדדים?
סיום הדייט
 • אם הוא מציע לשלם, בדקי עם עצמך האם נהנית בדייט איתו? האם את רוצה לפגוש אותו שוב? אם התשובה היא – לא!! אז שלפי ארנק ושלמי עבורך. כך לא תרגישי שאת "חייבת" להיפגש איתו שוב ולא תרגישי שניצלת אותו או שהתייחסת אליו בחוסר הוגנות. אך אם הוא מצא חן בעינייך ואת רוצה להיפגש איתו שוב, הסכימי להצעתו לשלם. אל תתחילי להתווכח איתו בנוגע לתשלום גם אם את דוגלת בשוויון וב"חצי חצי". אם נושא התשלום מאוד עקרוני לך, אמרי לעצמך שבפעם הבאה את תשלמי. חשוב לתת לגבר להוביל בשלב הזה. גבר שמציע לשלם עבורך כנראה רוצה לפגוש אותך שוב. אל תתווכחי, תזרמי.
 • אל תזרמי אליו הביתה בסיום הפגישה. קבלי החלטה עם עצמך באיזה שלב זה מתאים לך. עמדי על החלטתך. רצוי לפתח קירבה, חברות ואינטימיות לפני שזורמים למיטה.
 • אם לאחר הדייט החלטת שהוא לא בשבילך, אל תשקעי בדיכאון או בהאשמה עצמית. חשוב לחשוב חיובי. אמרי לעצמך שהכל לטובה. שאלי את עצמך את השאלות הנכונות. במקום לשאול את עצמך שאלות מנמיכות אנרגיה כמו- "מה לא בסדר אצלי? למה אני תמיד נפגשת עם יצורים מהסוג הזה?" שאלי את עצמך- "מה קיבלתי מהדייט הזה? מה למדתי על עצמי? במה החכמתי בזכות הדייט הזה? תשני את הפרשנות שלך לסיטואציה. כל דייט ודייט רק מקרב אותך, מדייק וממקד אותך לעבר האחד שלך. אל תשכחי להזכיר לעצמך שאת שווה ומיוחדת! ושאת ראויה לזוגיות אוהבת ויציבה. האחד שלך קיים! הוא רק מתעכב אך בקרוב הוא ייכנס לחייך. 
 
 
לפני הדייט
בדייט
heart5, heart, like, love, favorite