מדוע הוא נעלם לאחר הדייט???

הכרת מישהו, יצאתם לדייט, הייתה ביניכם כימיה, תקשורת מצוינת, הרגשת שהוא מתעניין בך, ושיש לכם על מה לדבר, הוא מצא חן בעינייך ועמוק בלב הרגשת שאולי הוא האחד.. אך לפתע הוא נעלם.. עברו כבר כמה ימים מאז אותו הדייט ואת לא שומעת ממנו כלום. הוא לא מתקשר, לא מסמס.. את רואה שהוא עדיין מחובר באתר ההיכרויות וכנראה ממשיך לחפש…
תחושת הדחייה מציפה אותך.. עלבון שחונק את הגרון.. שוב זה קורה.. ואז את שואלת את עצמך- מה לא בסדר אצלי? למה תמיד כשאני פוגשת בן זוג שמוצא חן בעיני הוא לפתע נעלם? אולי אני לא נראית מספיק טוב? אולי אין לי מזל באהבה? ואז את מרגישה שנמאס לך. לא בא לך להיכנס לאתרי היכרויות יותר, לא בא לך לקבל הצעות שידוכים מחברות ובוודאי לא בא לך לצאת מהבית כדי להכיר שוב, לפתח ציפיות ואז להתאכזב. ואז מגיעה תקופה של תקיעות והתנזרות מדייטים. את פוחדת להיפגע, את לא מנסה להכיר ואת שוקעת בתחושת בדידות וייאוש.

למה זה קורה? וכיצד ניתן לשנות את המצב ואת הפחד מדחייה?

פרשנות שלילית- ראשית שאלי את עצמך- מה הפרשנות שאת נותנת למצב? מדוע לדעתך הוא באמת נעלם לאחר הדייט? הפרשנות לסיטואציה גורמת לך להיפגע ומחבלת בסיכוייך למצוא אהבה. אם הוא נעלם לאחר הדייט ואת מפרשת לעצמך שזה קרה בגלל שאת לא נראית מספיק טוב, את אולי שמנה מדי לטעמו, לא מספיק יפה, לא אטרקטיבית, לא מספיק צעירה, זה יגרור תחושת האשמה עצמית וכישלון אישי. “אילו היית רק שני ק”ג פחות, הוא היה רוצה אותי”. תחושת הכישלון גוררת אחריה ירידה בהערכה העצמית ובביטחון העצמי. תחושת הדחייה היא חזקה ומשתקת. אך לפני שהתחושות הקשות משתלטות עלייך, עצרי רגע ושאלי את עצמך- האם הפרשנות שלך למצב באמת נכונה? ואולי הבעיה טמונה בו ולא בך?  אולי את נראית מעולה ודווקא כן מצאת חן בעיניו אך הוא פוחד מאינטימיות ונעלם לכולן ולא רק לך? ואולי הוא עדיין קשור לאקסית שלו ולא פנוי רגשית לאהבה? אולי הוא לא פנוי רגשית ומחפש רק סטוצים?

במקום להיפגע מהיעלמותו שאלי את עצמך האם את באמת צריכה גבר מתוסבך, שחושש מאינטימיות, ובורח מנשים ברגע שהוא מתחיל להיקשר? גבר לא פנוי רגשית או אחד שמחפש סטוצים יכול להתאים לך? את  זאת שנותנת פרשנות לסיטואציה. פרשנות בדרך כלל מבוססת על פחדים, חששות, פרדיגמות, אמונות שליליות, ולא בהכרח משקפת את המציאות. ניתן ללמוד לשנות את הפרשנות לסיטואציות על ידי טכניקה פשוטה של שינוי מחשבתי. ברגע שתלמדי להשתמש בטכניקה הזאת ולשנות את הפרשנות, הרגש שיתעורר בך ישתנה וכך גם תגובתך לסיטואציה. במקום לשקוע במרה שחורה ואנרגיה שלילית, את תתאוששי מהר יותר מחוויית הדחייה כשפנייך לעתיד.

אמונות שליליות- לכולנו יש אמונות לגבי החיים בכלל ולגבי זוגיות בפרט, אמונות שנתפסות כעובדות החיים, כאמת מוחלטת. האמונות שלנו בדרך כלל לא מודעות אלא מנהלות את חיינו מאחורי הקלעים. אם יש פער בין משאלת הלב שלך למציאות כנראה שיש אמונות שליליות שמתנגנות בתת המודע שלך, משפיעות על חייך וחוסמות אותך מלהשיג את מבוקשך. אמונות כמו-”כל אהבה סופה להסתיים” “כל הגברים מחפשים סקס ולא קשר רציני”, “גברים מחפשים רק נשים צעירות וזורמות”, “אני לא מספיק שווה, לכן גבר שווה לא ירצה אותי”, “נורא קשה למצוא זוגיות היום”. אם אמונות שליליות מנהלות את חייך, את תזמני באופן לא מודע גברים לא רציניים ונוטשים, ותחווי קשיים ביצירת זוגיות. דבר שדווקא יזין את אותן אמונות, יעצים אותן ויגרום לך להאמין בהן כאמת מוחלטת. האמונות ברובן אינן מודעות, אך  הבשורה הטובה שניתן לחשוף אותן, למוסס את עוצמתן  ולבנות במקומן אמונות חדשות מקדמות ומעצימות שברגע שהן יהפכו לחלק מחייך ויתפסו כאמת המוחלטת, את תזמני לעצמך מציאות אחרת. אמונות חיוביות יכולות לשנות את חייך.

אהבה עצמית- האם את באמת אוהבת את מי שאת ומקבלת את עצמך? המפתח לאהבה ואינטימיות זוגית הוא אהבה עצמית. אם את מרגישה לא שווה ומשדרת בדייטים שאין לך מה לתת ומה להציע, הגבר שהכרת יקלוט את זה מיד. האם את משדרת נחיתות? נואשות? לחץ? פחד מנטישה? אם זה המצב את נכנסת למעגל אינסופי של פגיעה עצמית, רמיסת ההערכה העצמית שלך והקטנת הסיכוי למצוא את אהבת חייך.  אם את מגיעה לדייט בתדר רגשי נמוך, ואת משדרת לו שאת לא שווה, לא מיוחדת, לא ראויה לאהבה, באופן לא מודע הוא יירתע ויתרחק גם אם היה לו נחמד להכיר אותך וגם אם את נראית טוב בעיניו.  למחרת הוא ייעלם, לא יסמס ולא ינסה ליצור קשר, ואז את תרגישי עוד יותר לא שווה ולא ראויה, דבר שימנע ממך שוב לצאת לדייטים, יגרום לך להסתגר בביתך ולבכות על “חוסר המזל ” שלך באהבה.

חשוב לציין שלרוב אנחנו לא מודעות למה שאנחנו משדרות. כדי לשנות את התדר שאלי את עצמך- מה אני אוהבת בעצמי? במה אני מיוחדת? למה שווה לגבר להיות איתי? מה יש בי שאין באחרות? מדוע אני כן שווה? למדי לאהוב את עצמך ואת התכונות הייחודיות שיש בך שיגרמו לגבר לרצות בך. הכיני רשימה של כל ההצלחות שהיו לך בשנים האחרונות ולא רק בתחום הזוגיות, כדי להזכיר לעצמך שוב שאת מוצלחת ויכולה להשיג כל מה שתרצי. בדקי מה עושה לך טוב בחיים ומעלה לך את האנרגיה? איך את יכולה להשקיע בעצמך בכדי לשפר את ההרגשה הכללית שלך ותחושת הסיפוק העצמי? באיזה אופן את יכולה להיות החברה הטובה ביותר שלך? למדי לאהוב את עצמך מחדש ולהזכיר לעצמך שעד היום לא פגשת את האחד לא בגלל שאת לא ראויה ולא בגלל שלא היה לך מזל באהבה.  אחד מחוקי היקום הוא – “דומה מושך דומה”. ברגע שתלמדי לאהוב את עצמך, ולהבין באמת מה מיוחד בך ומדוע את אישה מדהימה מיוחדת ובעלת ערך, את תשדרי באופן לא מודע אנרגיה גבוהה של אהבה וקבלה עצמית, הבחור בדייט יקלוט את האנרגיה שלך, אנרגיה של אישה שווה שמודעת לערכה ומאוהבת בעצמה. זאת בדיוק האנרגיה שדרושה כדי לגרום לצד השני להתאהב בך ולרצות להישאר. תדר של אהבה עצמית, יוצר תדר של אהבה זוגית.